Susisiekite: +370 682 62547 | info@redaruzel.com

MEDIA | INTERVIU su bukikvepta.lt


Pirmasis mano interviu www.bukikvepta.lt rubrikoje. Dalinuosi mintimis kuom šiandien gyvenu ir kvėpuoju. Kviečiu susipažinti su manimi, o kas mane jau pažįsta, pažinti labiau 😉

 

Kaip sugalvojote ir kokia buvo Jūsų motyvacija pradėti savo verslą? Kas Jus įkvėpė?

 

cmena fotoaparatas

Fotografija mane visada traukė kaip magija, tik niekada jai neskyriau tiek laiko kaip dabar. Viskas prasidėjo tada, kai išėjau motinystės atostogų, ir, laukdamasi pirmagimės pagaliau radau laiko pažinti fotografiją. Gyvybės užsimezgimas manyje ir buvo pirmasis įkvėpimo šaltinis. Tuo metu tikslas buvo vienas – įamžinti savo mažylę nuo pirmų gyvenimo dienų ir palikti fotografijų skrynią atsiminimui. Šis troškimas gimė neatsitiktinai, kadangi pati neturiu nuotraukų iš kūdikystės, man buvo labai svarbu duoti tai, ko neturėjau pati. Ilgainiui mano domėjimasis fotografija tapo pagrindine veikla. Palikusi aukštas pareigas finansų srityje, nėriau visa galva į fotografiją, atrasdama vis naujų potyrių.

 

Papasakokite plačiau apie savo verslą.

Esu fotografė. Teikiu fotografavimo paslaugas. Didžiąją mano užsakymų dalį sudaro vestuvių fotografavimas, taip pat fotografuoju šeimas, jų kasdienybę ar šventes. Klientams suteikiu konsultacijas jiems rūpimais klausimais planuojant savo šventę. Pagal poreikį visuomet prisidedu idėjų sprendimais tiek planuojant fotosesijas, tiek pačią šventės tematiką.

 

Kaip viskas prasidėjo? Kokie buvo pirmieji Jūsų žingsniai versle?

Iš tiesų viskas prasidėjo neplanuotai ir labai netikėtai. Žinoma, norint pradėti fotografuoti teko įsigyti foto optiką. Nenorėdama labai išlaidauti, tuomet investavau į megėjišką veidrodinį fotoaparatą su objektyvu. Baigiau fotografijos kursus, kurie man įnešė naujų vėjų apie supratimą, kas yra fotografija. Gimus mažylei pradėjau ją fotografuoti, ji ir buvo mano pirmasis modeliukas. Pirmaisiais savo darbais dalinausi socialinio tinklapio asmeniniame profilyje su draugais. Taip atsirado žmonių, kurie paprašė manęs juos nufotografuoti. Tai buvo pirmoji mano patirtis, kuri suteikė labai daug drąsos. Didelis ačiū pirmiesiems mano modeliams už pasitikėjimą. Toliau žinia apie mane sklido iš lūpų į lūpas, ir taip atsirado pirmieji klientai.

 

Kaip radote pirmųjų klientų ir kokiu būdu paskleidėte žinią apie save?

Kai fotografija tapo mano pagrindine veikla investavau į profesionalios optikos įrangos rinkinį, asmeninės svetainės sukūrimą, dizainą, SEO optimizavimą, susikūriau puslapį socialiniame tinklapyje, kur galėčiau publikuoti savo darbus, kad būčiau matoma. Kaip žinia, kiekvieno verslo pradžia reikalauja nemažai investicijų. Dabar klientai mane susiranda patys.

 

Su kokiais sunkumais susidūrėte verslaudama? Ir kaip juos įveikėte?

Pirmiausia, laiko stoka. Kai fotografija tapo mano darbu, dar kurį laiką dirbau pilną darbo dieną pagrindiniame darbe. Visi susitikimai su klientais buvo planuojami po darbo, fotosesijos vykdavo vakarais arba savaitgaliais. Taigi, dažnai laiko ne tik sau, bet ir šeimai nelikdavo. Atėjo toks metas, kai “perdegiau” ir nusprendžiau likti prie vienos veiklos. Tas nuolatinis bėgimas, stresas, kad nieko nespėju, mane labai slėgė. Manau, gali būti profesionalu tik ten, kur atsiduodi visa širdimi, ir tik tada gali pasiekti geriausių rezultatų, nes kitaip tavęs nėra niekur.

 

Ką patartumėte verslaujančioms mamoms turinčioms mažus vaikus? Kaip viską suderinti?

Man tai buvo didžiausias iššūkis. Derinti motinystę ir veiklą tikrai nebuvo lengva, nors tada tai dar nebuvo mano pagrindinė veikla, bet viskas, ką dariau, man buvo nauja ir reikėjo daug ko išmokti. Turėjau paaukoti nemažai, pirmiausia savo poilsį, miegą. Kadangi dieną visą dėmesį reikėdavo skirti mažąjai, tekdavo mokintis vakarais arba naktimis. Imantis naujos veikos turi nemažai investuoti ir pirmiausia į save. Išbandymų metas buvo nelengvas, bet tai mane tik užgrūdino. Troškimas pažinti fotografiją buvo stipresnis, ir tai man suteikė jėgų. Žinoma, viena su tuo nebūčiau susitvarkiusi, čia man labai pagelbėjo vyras, kuris perėmė apleistus buities darbus. Pirmiausia – maisto gamybą. Dabar ne tik mūsų šeima, bet ir draugai mėgaujasi jo virtuvės šedevrais. Aš kartais net pajuokauju, kad ir vyras save atrado kitame amplua ;-)

 

Kas Jums labiausiai patinka verslaujant (ar pačiame versle, ar Jūsų asmeniniai potyriai)?

Fotografija mane pakeitė iš esmės, bet, matyt, taip turėjo būti, juk niekada nežinai, kur tave nuves likimas, ir ką jis duos. Gyvenimą pradėjau matyti kitomis spalvomis. Labai mėgstu keliauti, bendrauti, atrasti ryšį su žmonėmis. Dirbdama finansų srityje to neturėjau, o fotografuodama visa tai gaunu su kaupu. Kartais stebiuosi, bet tuo pačiu ir labai džiaugiuosi, kai visai netikėtai su klientais pradedame bendrauti šeimomis. Tikiu, kad gyvenime vyrauja tam tikros jėgos, kurios nuneša ten, kur tau skirta, tik reikia išmokti jas pastebėti.

Visada troškau būti nepriklausoma, dirbti, bet darbotvarkę dėliotis taip, kaip man patinka. Svajojau apie darbą, kuris nerištų prie vietos, kuris kaip tik leistų judėti, darbą – be apibrėžtų darbo valandų, darbą – kuris teiktų visapusį džiaugsmą. Esu vyturys, todėl didžiausias energijos šaltinis man yra diena. Niekada nemiegu iki vidurdienio, man tiesiog gaila dienos, juk tai pats gražiausias dienos metas. Svajodavau, kaip gera sportuoti rytais, bet niekada neturėjau tam sąlygų. Mąstydavau, ką veikia tie žmonės, kurie gali sau tai leisti? Ir galiausiai pasirinkusi fotografijos kelią aš tapau viena iš jų, kuri gali mėgautis joga ne po sunkios darbo dienos, bet rytais, pasikraudama teigiamos energijos visai dienai. Joga, tai dar viena mano aistra – atgaiva kūnui ir sielai. Dabar aš džiaugiuosi, kad visa tai galiu suderinti.

 

Ką patartumėte kitoms moterims, kurios nori pradėti savo verslą, bet dvejoja?

Pirmiausia, jei jaučiate, jog tai jus šokdina, imkite ir darykite, bent jau pabandykite pažinti tą kelią, kuriuo trokštate eiti. Svajonė – tai žmogaus veržimasis pirmyn, juk geriau žinoti, kuo tapau vedina savo svajonės, nei graužti save už tai, kad pritrūko drąsos. Reikia tiesiog tikėti ir veikti. Vykitės savo svajonę!

 

Ar turite savo asmeninę viziją, kuri Jums padeda verslauti, siekti savo užsibrėžtų tikslų, išlikti motyvuotai? 

Didžiausia laimė – ją suteikti kitiems. Džiaugsmas – žinoti, kad kiti džiaugiasi. Kaip J. V. Gėtė sakė: „Laimingas tas, kuris džiaugsmingai dirba ir džiaugiasi darbais, kuriuos padarė“. Atbulinio ryšio jausmas labiausiai ir motyvuoja mane, skatina eiti toliau. Mane labai įkvepia nuoširdžios žmonių šypsenos, kai jie išvysta rezultatą, o labiausiai, kai rezultatas pranoksta jų lūkesčius.

 

Kur ieškote įkvėpimo? 

Vietose. Turiu įprotį stebėti vietas, jausti erdvę, proporcijas, matyti jas savaip. Labai mėgstu mintimis pabėgti iš realaus gyvenimo, tuomet aplinkui viskas tarsi prapuola. Galiu valandų valandas sėdėti ir žiūrėti į tolį, mėgautis horizontu, svajoti. Tada ir gimsta įvairiausios mintys, vizijos, kurias norisi įgyvendinti, kurti ir dovanoti grožį žmonėms. Didžiausias mano įkvėpimas yra absoliuti laisvė imtis to, kas iš tiesų patinka ir teikia malonumą, tik tada jaučiuosi pakylėta ir esu laiminga. Klausau širdies ir einu savo keliu, kuriame turiu dar daug ką nuveikti ir pažinti, įgyvendinti išsikeltus tikslus. Todėl ir toliau mokausi, atrasdama naujų dalykų. Manau, labai svarbu yra tobulėti, augti ir progresuoti, nes tik tuomet veikla išliks įdomi ir motyvuos.

 

Jei grįžtumėte atgal, kai pradėjote kurti savo verslą, ką darytumėte kitaip? O gal nepradėtumėte jo iš viso?

Aš to net nevadinu verslu, tai veikla, kuri mane džiugina. Kai viską darai iš širdies, net nejauti, kad dirbi. Fotografija man lyg atgaiva, gera mylėti ją ir dalintis su kitais. Manau svarbiausia yra realizuoti save ten, kur gali duoti, o tada tau viskas sugrįžta su kaupu. Ir kai manęs draugai paklausia, iš kur pas tave fotografija, aš atsakau – fotografiją man padovanojo dukra.

 

Užbaikite sakinius trumpai:

Didžiausia mano išmokta pamoka: jei nori pasiekti, tiesiog reikia imti ir daryti.

Drąsiausias dalykas, kurį esu padariusi: šiuo metu, matyt tai, kad pasiryžau būti savarankiška, nes bet kokioje veikloje yra nestabilumo srovių.

Mėgstamiausias verslo pamokų šaltinis/programa/blogas: esu prisiregistravusi ne viename užsienio blog’e, taip pat seku mėgiamus užsienio fotografus, kurie mane įkvepia savo darbais, iš kurių galiu pasimokyti. Na, ir žinoma, įvairūs fotografijos seminarai, kursai, kuriuose atrandu atsakymus į man rūpimus klausimus.

Mano mėgstamiausia citata – jei norite atrasti tai, kas Jums patinka, nuo šiandien nustokite daryti tai, kas Jums nepatinka.

 

Taip pat skaitykite:

 

logo-1

 Komentuoti:
© 2020 REDA RUZEL Photography | Visos teisės saugomos